Teknik Çözümler Kimya

Türkiye’de gelişmekte olan sanayinin endüstriyel temizlik, bakım ve koruma kimyasalları ihtiyacını karşılamak ve bu alanlardaki sorunlarını gidermek amacıyla faaliyet göstermektedir. İstanbul’da kurulu olan fabrikamızda yüzde yüz Türk sermayesi ve Türk mühendis ve işçilerinin ürettiği geniş ürün yelpazemizle imalat ve hizmet sektörüne ulaşmaktayız. Aktif olarak çalışan ürün geliştirme laboratuarlarımızla sanayide karşılaşılan sorunlara çözümler üretmekteyiz. Deneyimli satış kadromuz, firmalardan gelen talepler doğrultusunda en hızlı şekilde teknik danışmanlık ve çözüm ortaklığı sunmaktadır. Sanayide ve atölyelerde her türlü üretim aşamasında, fabrikaların bakım bölümlerinde ve teknik servis veren hizmet sektörü kuruluşlarında kullanılabilecek onlarca ürünümüzle sektörümüzde liderliğimizi sürdürmekteyiz. Tüm sektörlerde marka bilinirliği ve bağlılığı en yüksek firma olarak verdiğimiz hizmetin sorumluluğunu size güven ve memnuniyet olarak yansıtmaktayız.

ÜRÜN GRUPLARIMIZ

Bakım Kimyasalları:

Üretim alanındaki her türlü makina ve ekipmanın mekanik,elektrik ve elektronik aksamlarının temizliğinde kullanılabilecek,işgücü,zaman ve enerji kayıplarını en aza indirmek amaçlı kimyasallardır (yağ, pas, kireç vb. sökücüler). Metal yüzeyleri siyahlaştırma malzemeleri.

Endüstriyel Temizlik Kimyasalları:

Her türlü metal ve alüminyum parçalardan yağ, pas alıcılar,kaynak karartılarını temizleyiciler, yüzey hazırlayıcılar, reçine çözücüler.

Kireç Sökücü ve Kireç Önleyiciler:

Soğutma sistemlerinde suyun oluşturduğu kireci, pası, yosunları, mineral tortuları ve cürufları eriterek çözen (SYSTEMCLEANER) ile etkin bir temizlik sağlarsınız. Soğutma sisteminde kullanacağınz kireç önleyici (TREAT-ONE) ile sisteminiz daha verimli çalışır, zaman ve işgücünden tasarruf sağlamış olursunuz.

Klima Temizlik Kimyasalları:

Klima cihazlarının iç ünite (FRESHER) ve dış ünite serpantinlerinin (ALLFLASH) temizliğinde kullanılan ürünlerdir. Klima iç ünitelerinin hijyenik temizliğinde kullanılan HEALTHYPLUS oluşan küf ve bakterilerin temizliğinde etkindir.

Metal Yüzey Temizleyiciler ve Pas Sökücüler:

Metallerin boya ve kaplama öncesi temizliğinde kullanılan kimyasallardır(ECOSTEP, NONPASS, FLASHBACK).

Mikroorganizma İçeren Biyolojik Temizlik Ürünleri:

Mikroorganizmalar ve enzimler, petrol atıkları, zift ve sanayi yağlarının sebeb olduğu kirlenmelerin biyolojik olarak temizlenmesi, atık su tankları ve fosseptiklerin ıslah edilmesi ve yer giderleri, yağ tutucular gibi noktalarda biriken atıkların dönüştürülmesi için geliştirilmişlerdir.

Döküm Temizleyiciler:

Özellikle alüminyum döküm parçalarının temizliği ve yağdan arındırılmaları için geliştirilmiş ürünlerdir(POWERAIT, POWERFULL, TEKNOL, TEKNOSONIC).

Boya Sökücüler:

Üretim esnasında oluşan hatalı boyaların sökülmesinde veya çeşitli sebeblerle bozulan ve zedelenen boyaların çıkarılmasında kullanılabilen endüstriyel ürünlerdir.

Genel Temizlik Kimyasalları:

Vinil, ahşap, seramik, beton, cam vb. yüzey temizleyiciler, leke sökücüler.

Koruyucu Kimyasallar:

Kişisel Temizlik Kimyasalları:

Sanayi çalışanlarına yönelik, ağır yağ ve kirler için geliştirilmiş cildi kurutmayan özel el temizleme kimyasalları.

TEKNOKEM TEKNİK ÇÖZÜMLER KİMYA Endüstriyel Koruma, Temizlik ve Bakım Kimyasalı sektörünün lider kuruluşu olarak kimya sanayi ve kimyasal hammadde teknolojilerindeki gelişmeleri tüketicilerine en kısa sürede yansıtmaktadır. Bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve güven Türk sanayisini daha ileri noktalara götürecektir. Ülke kalkınmasının tamamlanmasında üzerimize düşen sorumluluğu ve görevi yerine getirmek için çalışmaktayız.